Marcin Murawski

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, początki przygody z muzyką to Radomska młodzieżowa Orkiestra Dęta a następnie szkoła muzyczna im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie trąbki prof. Zdzisława Włodarskiego. Jako trębacz, czasami basista, występował ze szkolną orkiestrą na licznych konkursach. Po ukończeniu pierwszego stopnia szkoły muzycznej na trąbce zaczął naukę w klasie kontrabasu prof. Adama Kotuli. Rok 1994 to początek przygody z muzyką jazzową w szkole muzycznej im. Fryderyka Chopina przy ulicy bednarskiej w klasie kontrabasu Adama Cegielskiego. W tym okresie rozpoczął współpracę z Arturem Dutkiewiczem, która zaowocowała m in. nagraniem płyty „Lady Walking‘’ (wraz z Brandonem Furmanem gitara (USA) oraz Adam Buczek perkusja gościnnie w nagraniu płyty wziął udział Tomasz Szukalski sax.

Jednocześnie zaczął grać w Teatrze Powszechnym w swoim rodzinnym Radomiu, który wraz z pojawieniem się w nim dyr. Wojciecha Kępczyńskiego, stał się główną sceną musicalową w Polsce. Sukces musicalu „Fame‘’został powtórzony w Teatrze Komedia w Warszawie. Następne produkcje: Crazy For You, Piotruś Pan, Miss Saigon , Grease , Taniec Wampirów , Akademia Pana Kleksa , Koty , Les Miserables , Upiór w Operze , Deszczowa Piosenka , Mamma Mia , Piloci, Adonis ma gościa , Proces , Last Five Years, Piloci, Once, Aida,  to najbardziej spektakularne sukcesy tym razem już w Teatrze Roma w Warszawie z którym współpracuje do dziś .

Najbardziej jednak znaczące było założenie i rozpoczęcie trwającej do dziś, współpracy z grupą muzyków własnego pokolenia

(Robert Luty, Grzegorz Piotrkowski, Przemek Raminiak, Łukasz i Paweł Golec oraz w późniejszym okresie Marcin Masecki , Paweł Kaczmarczyk) Akoustic Jazz Sextet . Zespół w wyjątkowo krótkim czasie zagarnął prawie, że hurtowo, całą gamę czołowych nagród na licznych festiwalach jazzowych. Począwszy od Jazz nad Odrą ’97 pierwsza nagroda i tytuł „Nowej twarzy polskiego jazzu” kilka miesięcy wcześniej zespół zajął drugie miejsce na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach, druga nagroda na Jazz Juniors ’97 w Krakowie oraz pierwsza nagroda na prestiżowym konkursie Jazz Hoilart w Belgii, podsumowaniem był „Klucz do kariery” na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Wraz z wydaniem pierwszej płyty –„Alchemik” ‘99 , zespół zmienił nazwę na Alchemik. Kolejne płyty płyta „Sfera Szeptów” „Drakula w Bukareszcie“, liczne koncerty, m in. w Holandii, Hiszpanii i we Włoszech, trasa koncertowa po Belgii oraz znakomite recenzje ugruntowały pozycję Alchemika na polskiej scenie jazzowej.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Jacka Niedzieli a następnie Adama Kowalewskiego. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej, Ewa Bem, Krzysztof Herdzin i Cezary Konrad, Mariusz „Fazi” Mielczanek, Janusz Stokłosa, Janusz Strobel, Tomasz Filipczak, Justyna Steczkowska, Halina Młynkowa, Jakub Lubowicz, Dawid Lubowicz i inni…

W latach 2001-2008 udział programie TVP „Pan Tenorek”. W 2008 Przebojowe dzieci kierownictwo muzyczne. Od 2007 jest kierownikiem muzycznym zespołu Łukasza Zagrobelnego. Od roku 2004 jest właścicielem FRESHSOUND Studio, gdzie wyprodukował i nagrał m in takie płyty jak:

Esoka
„Plan A”  Aneta Figiel
„Adonis ma gościa”
Nika Lubowicz  „Nicas Dream”
Agata Michalska  „The Others ”
Muzyka ze spektakli TM Roma  „Mamma Mia” (potrójna Platyna)
„Last Five Years”
The Cobblestones feat.Frank McComb
„Jestem Kim chcesz” pierwszy w Polsce audio musical
„Aneta Figiel i Starsi Panowie…zupełnie inna historia”